2019 Saç Aksesuarı Trendleri

Moda hepimizin bildiği gibi kendini tekrar eder. Freud, bunu Oedipus kompleksi ile açıklar. Ona göre; küçükken hepimiz ebeveynlerimiz gibi görünmek isteriz ve gençlik çağlarımızda da onların tarzlarını kopyalarız. Dolayısıyla her trend 20 yıl sonra kendini tekrar edecektir. 2019 saç aksesuarı trendleri için 90’lı yıllara dönüş yılı oldu.

İlk olarak New York Moda Haftasında 90’lı yıllarda oldukça kullanılan büyük kelebek tokalar, deri saç bantları ve metal tel taçlar olarak gördük.

2019’un saç aksesuarlarında kilit parça ise; ”inci”. İnciyi hemen hemen her aksesuarda görüyoruz.

Kadife Saç Bandı/Tacı

kate middleton

Kate Middleton‘ın kuşkusuz bir ikon. Geçtiğimiz kasım ayında taktığı kadife saç bandıyla modaya yön verdi. Ardından Prada’ın tasarladığı kadife taçları her yerde görür olduk.

prada

Klipsli Tokalar

Eğer 90’larda çocukluk yaşamışsanız klipsli tokaları mutlaka takmışsınızdır. 2019 yılı klipsli tokaların geri dönüş yılı oldu. Büyük klipsli tokalar en çok tercih edilenlerden.

klipsli toka

Tel Toka

Tel toka hayatımız vazgeçilmez bir parçası. Bu yıl ise tel tokalar hayatımıza daha taşlı olarak giriş yaptı. Golden Globes 2019‘da Caitriona Balfe‘in taktığı gibi.

Caitrina Balfe (solda)

Taşlı tel tokaların yanı sıra, yazılı tel tokalarda bu yıl oldukça trend parçalardan biri. 2019 Oscar ödül töreninde Gemma Chanin bu trende uyanlardan.

Gemma Chan (solda)

2000’li yıllar saç aksesuarları açısından sade bir trend izlese de 2019 yılıyla birlikte hayatımıza daha fazla saç aksesuarı girecek gibi gözüküyor. Bunun en güzel yanı belki de, aşağıdaki gibi abartmaktan korkmadan saçları süsleyebilmeniz olacak!

2019 saç aksesuarı trendleri

09 comments on “2019 Saç Aksesuarı Trendleri

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir