90’ların Modası Geri Döndü: Baget Çantalar

Zaman geçtikçe geçmiş senelerdeki modalar günümüze taşınıyor. Bu senenin moda trendleri arasından sıyrılıp 90’lardan günümüze ulaşan şey ise baget çantalar! Evet, 90’lı yılların sonuna doğru moda olmaya başlayan baget çantalar şimdi günümüzde de moda. Kolun hemen altında duran, küçük askılı baget çantalar herkesin ilgi odağı. Her kombine rahatlıkla uydurabileceğiniz baget çantaların kombininizin havasını değiştirmek gibi özel güçleri de var.

Baget çantalar, fazla renk seçenekleri ve farklı kumaş dokuları ile farklı bir alternatif olarak ilginizi çekebilir. Hem yaz hem kış mevsiminde rahatlıkla kullanabileceğiniz baget çantaları taşıması da bir o kadar kolay. Peki, baget çantaları nasıl kombinlersek hem çantamızı hem de kombinimizi olduğundan daha güzel gösterebiliriz?

Öncelikle çantanızı daha şık parçalar ile bir araya getirmeyi düşünüyorsanız deri bir baget çanta kullanmaya dikkat edebilirsiniz. Tabi kullandığınız takılara, kıyafetlerinizin sadeliğine göre de çantanızın desenli mi yoksa düz mü olacağına karar vermelisiniz. Eğer sade bir kombine sahipseniz desenli deri bir baget çanta sizi olduğunuzdan daha tarz gösterebilir. Diyelim ki çantanızı daha günlük veya daha spor kıyafetler ile kombinlemek istiyorsunuz. Bunun için de kadife veya bez baget çantaları tercih edebilirsiniz. Hatta spora giderken bile takabileceğiniz kumaş dokusuna sahip baget çantalar olduğunu da belirtmek isterim. Farklı kumaş dokularına ve çeşitli desenlere sahip olmaları da bu şık ve güzel çantaların duruşunu değiştiriyor.

Kendi adıma konuşacak olursam ben yeniden moda olmaya başlayan baget çantalara aşkla bakıyorum! Özellikle klasik kombinlere çok yakıştırdığım bu çantalar, dolabımızdan eksik etmememiz gereken siyah bir elbise kadar gerekli. Eğer gerçekten tarzınıza uyduğunu düşünüyorsanız bu çantaları gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Baget çantalar kullanışlı olduklarından dolayı sadece moda olduğu dönemlerde değil uzun yıllar kullanılabilir ve kombinlenebilirler. Bu minik çantalar dolabınızda bulunan vazgeçemeyeceğiniz parçalar arasında yer almayı sabırsızlıkla bekliyorlar!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir