Atiye Dizisi ve Stil Yorumu

Netflix’in 2. Türk dizisi olma niteliği taşıyan ve merakla beklediğimiz Atiye dizisi nihayet yayınlandı. Tabii ki vakit kaybetmeden bir çırpıda izleyip bitirdik. Bölüm uzunluğu, klişe senaryolar, abartılı kıyafetler vs. gibi sebeplerle Türk dizisi izlemeyi bırakmış kişiler bile Netflix standartlarında bu durumun değişeceğini düşünerek bu diziyi izledi. Her ne kadar Atiye’nin senaryosu klişe olsa da Göbeklitepe ve Nemrut Dağı gibi ülkemizdeki tarihi ve turistik ögelerle senaryonun harmanlanmış olması izleyici için ilgi çekiciydi.

Atiye- Beren Saat

Peki klasik Türk dizilerindeki abartı kıyafetler Atiye’de de var mı? Atiye dizisi toplamda 8 bölüm olarak yayınlandı. Atiye karakteri bu sekiz bölümün yaklaşık 2 bölümünde uzun bir ceket, onun içine transparan bir bluz ve altına da dantelli kloş bir etek giyiyor. Atiye’nin tarzı için bohem ve minimalist diyebiliriz. Bu kombin dizilerde hep aradığımız o gözü yormayan sadeliğe sahip. Kıyafete değil de karaktere odaklı bir styling yapılmış. Kıyafeti abartılı değildi.

atiye gelinlik
beren saat – atiye

Atiye’nin gelinliği ise dizinin en güzel parçası olabilir. Bu yaz evlenecekler için çok iyi bir gelinlik tercihi olacağını, bu gelinliğe benzer modelleri de bu yaz mutlaka göreceğimizi düşünüyorum. Peki gelinliğin altına siyah topukluların muhteşem durması? Bu detaya bayıldım. En çok merak edilen Beren Saat’in giydiği gelinlik tasarımı Özgür Mansur‘a aittir. Gelinlik fiyatı bilgisine henüz ulaşamadık. 2020 Gelinlik tasarımlarından olan bu model oldukça tercih edilenler arasında yer almaktadır.

atiye gelinlik
the gift

Atiye’nin sergi gecesi giydiği kıyafet de yine transparan, tül detaylı hoş bir elbise. Elbisenin tasarımı yine Özgür Mansur imzalı. Fakat elbisenin altına giydiği ayakkabıları konuşmasak da olur gibi.

Atiye – Cansu

Dizideki bir diğer karakter olan Cansu’nun bu elbisesi o kadar güzel ki bunu mutlaka almalıyım veya benzerini diktirmeliyim dedim. Cansu dizide bir tasarımcı ve giyim tarzı ablası Atiye’nin tarzının daha genç hali.

Ben genel olarak dizideki giyim tarzlarını abartılı bulmadım ve beğendim. Ayrıca Atiye dizisini izlemenizi de öneririm. Netflix’in Türkiye’deki çalışmaları devam ettikçe Türk yapımı Netflix dizilerinin de kalitesinin artacağından kuşkum yok. Keyifli seyirler!

03 comments on “Atiye Dizisi ve Stil Yorumu

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir