Bahar Arslan İle Doğal Güzelliğin Sırrı

Kadınlar olarak hem iş hem de sosyal hayatımızda her zaman güzel ve bakımlı görünmek istiyoruz. Güne başlarken yapılan makyajın sürekli tazelenmesi, gün sonunda temizlenmesi ve cilt bakımının yapılması çoğu zaman yorucu olsa da güzelliğimizden ödün vermek istemiyoruz. Makyaj yapma süresini kısaltacak, cildimize zarar vermeyecek ve doğal güzelliğimizi koruyacak yöntemleri araştırıyor ve uyguluyoruz. Son dönemlerde bakım ve doğal güzellik denilince akla ilk gelen yöntemlerin başında da kalıcı makyaj geliyor. Peki, nedir bu kalıcı makyaj, nasıl yapılır?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj; yapılan işleme göre ortalama 1-2 yıl kalıcılığa sahip, kaş, kirpik, dudak gibi yüz bölgelerinde ideal görüntüyü yakalamak için uygulanan işlemlerin genel ismidir. Doğal boya pigmentlerinin steril ve tek kullanımlık iğnelerle deri altına işlenmesiyle yapılan kalıcı makyaj, ciltteki bazı kusurları örterek doğal güzelliğimizi korumamıza yardımcı oluyor. Kullanılan boyaların doğal olması, işlemlerin abartıdan uzak, yüzün ve cildin yapısına uygun yapılıyor olması günümüzde daha da önemli hale gelen doğal güzelliğimizi korumada çok büyük yardımcı.

Kalıcı makyaj ile hangi sorunlarıma çözüm bulabilirim derseniz; kaşları seyrekleşenler, dökülenler, rahatsızlık nedeniyle kaşı çıkmayanlar, kaşının şeklini beğenmeyenler, daha dolgun ve simetrik kaşlara sahip olmak isteyenler microblading işlemini tercih edebilirler. Bu uygulama kaş kıllarınızın arasındaki boşluklara yeni kıllar çizilerek dolgun görünmesine yardımcı oluyor.

Göz makyajı yapmakta zorlananlar, eyeliner veya dipliner çekmek hiç bana göre değil diyenler; istedikleri şekilde ve renkte eyeliner veya dipliner yaptırabilirler.

Dudaklarda pigmentlerin yok olması, dudak kenarı çizgisinin belirsizleşmesi gibi sorunları olanlar veya daha dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak isteyenler de dudak renklendirme işlemini yaptırabilirler.

Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmadan önce gideceğiniz uzmanı araştırmak oldukça önemli. Yanlış uygulamalar sonucu cildinize zarar vermek istemiyor, görünüşünüzün doğal olmasını istiyorsanız güvenilir bir merkezi tercih etmelisiniz. “Bu işlemleri yaptırmak istiyorum ancak güvenilir birini nasıl bulabilirim?” diyorsanız İstanbul’da merkezi bulunan uzman Bahar Arslan’ı tavsiye ediyoruz.

Bahar Arslan Kimdir? Hangi Kalıcı Makyaj Uygulamalarını Yapıyor?

Türkiye’de kalıcı makyaj denilince akla ilk gelen isimlerden biri Bahar Arslan. Bahar Hanım, kozmetik ve kalıcı makyaj sektörlerinde Viyana’da başlamış olduğu yolculuğunu İstanbul’da kendi merkezini yöneterek devam ettiriyor. Dünyanın dört bir yanında kalıcı makyaj uzmanları yetiştiren PhiAcademy masterlarından olan Bahar Arslan, aynı zamanda PhiBrows Türkiye’nin de kurucusu. Kalıcı makyaj uygulamaları yapmasının yanı sıra eğitim vererek bu mesleğe meraklı kişileri de yetiştiriyor.

Uzman kadrosuyla dikkat çeken merkezinden ziyaretçilerini her zaman memnun ve güler yüzle uğurlamanın en önemli nokta olduğunu söyleyen Arslan’ın güzellik merkezinde; microblading, dudak renklendirme, kaş-kirpik laminasyon, Phiremoval, eyeliner, dipliner, microneedling, cilt bakımı, ipek kirpik, kaş vitamini, kaş pudralama gibi onlarca uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Uygulamaların yanı sıra kalıcı makyaj tekniklerini öğrenmek istiyorum diyorsanız Bahar Hanım’dan eğitim alabilirsiniz. Grup eğitimleri, birebir eğitim seçenekleri bulunan Bahar Hanım’ın İstanbul dışında yaşayan ve şehir değiştirmesi veya eğitimlere katılması mümkün olmayan kişiler için online eğitim sistemi de bulunuyor. Eğitimlerini tamamlayan kişileri, kendisinin de bir parçası olduğu PhiAcademy sertifikası vererek uzman olmalarına yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra uygulamada ve eğitimde kullandığı ürünlerin satışını da yapıyor.

Bahar Arslan’ın eğitimleri, uygulamaları ve cilt bakım ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz bahararslan.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir