Deniz Baysal ile Güzellik Sırları -2

Röportajımızın ikinci kısmı.


Editör: Peki, bu sezon için makyaj önerileriniz var mı? Hangi tonlar, kimlere bu kış daha çok yakışır?

Deniz: Aslında makyaj bir sanattır ve sanatta sınır yok. Renkleri mevsimlik ayırmak ne kötü! Düşünsene, kış geldi pembeler rafa kalktı. O pembenin boynu bükük kaldı. Sonbahara girilir ve kahveler, bordolar çıkartılır… Biraz romantik bir cevap oldu. Bu sezon griler, parlament maviler ve kırmızının tonları moda. Gözlerde bolca kutumuzu esintisi görmek mümkün, zira ondandır Urban Decay, yeni Cherry paletini piyasaya sürdü. Makyaj modasını izlemek isteyen Urban Decay’ı takip edebilir ❤.

Editör: Teşekkür ederiz ürün tavsiyesi için♥. Saç bakımıyla ilgili birçok paylaşımınız var. Belirli haftalık rutin tavsiyeniz var mı? Neler uygulayabiliriz?

Deniz: Saça çok bakım yapmak, saça yapılabilecek en büyük zarardır. Saçı çok yıkamak, az yıkamak, çok yağlar kullanmak, keratin bakımı bunların hepsi zararlı şeyler. Saçı çok iyi durulamak, saçın uçlarına yoğun bir maskeyi banyoda 2 dakika tutmak ve saçın suyunu aldıktan sonra iyi bir serumu uçlarına kullanmak yeterli. 2 haftada bir de dilenirse 30 dakikalık maskeler yapılabilir. Dediğim gibi; en önemlisi çok iyi durulamak. Çünkü şampuanların içindeki maddelerin, saç köklerinden bir şekilde arındırılması lazım. Her saç tipinin kendine özel ilgilenilmesi gerekir aslında, örneğin; kıvırcık ya da kabaran saçlar daha çok neme ihtiyaç duyarlar. Bu kişiler de durulanmayan kremler kullansa iyi olur.

Editör: Sarımsak yağı gerçekten saça faydalı mı?

Deniz: Sarımsak antioksidandır, ayrıca saçın uzamasında da fayda sağlar.

Editör: Günlük güzellik bakımı rutinleri neden bu kadar önemli? Yapmadığımız zaman şimdi ya da ileriki zamanlarda ne gibi sorunlarla karşılaşırız?

Deniz:  Yazmaya başlarsam 3 gün sürer ama kısaca gerçek yüzüyle anlatayım.

Editör: ☺☺

Deniz: ‘Günlük bakımı neden yaparız?’ öncelikle onu bilmek lazım. Neden yaparız? Çevresel faktörlerden dolayı (kir, toz, egzoz, hava kirliliği) gözeneklerimiz yabancı maddeler ile dolar, gözenekleri kadınlar sevmez. Fakat onlar cildimizin ağızlarının oradan nefes alır, yeterince nefes alamayan cilt çabuk yaşlanır, akne yapar, leke yapar aklına gelebilecek tüm sorunların anası tıkanmış gözenekler… Yediklerimiz %20 etkiliyorsa %80 tıkanan gözeneklerdir sorun yaratan. İşte bu yüzden makyaj yapmasak da sabah – akşam mutlaka yüzümüzü derinlemesine temizliyor, hele hele makyaj yapıyorsak mutlaka temizliyoruz. Makyajla uyumak kadar zararlı başka birşey daha yok cilt için!

Editör: Nemlendirici de cildin su ihtiyacını karşılıyor değil mi?

Deniz: Hayır. Ne yazık ki nemlendiriciler cildin su ihtiyacının çok az kısmını karşılar, cildin esas su ihtiyacını içtiğimiz su karşılar. Çok kuru ciltli kişiler özellikle günde en az 2lt saf su tüketmeli.

Editör: Kuru ciltlere buradan sesleniyoruz!

Deniz: Sağlık için Su için ☺.

Editör: Bu saç ve yüz bakımına başlama yaşı ortalama kaç sizce?

Deniz: İşte benim kanayan yaram… İnternet çağı gençliği öyle erken başlıyor ki makyaja, çok üzülüyorum. En erken 15 yaş, sadece yıkama jeli için olmalı. Cilt makyajına başlama yaşı 19-20 olmalıdır.

Editör: Çok erken de cilde zarar verir değil mi?

Deniz: Taze olan cildi yormak daha kolay. Unutmayalım ki gelecekte edineceğimiz cildimiz, 15-25 yaş arasının bize verdiği yatırımdır. O dönemde ne kadar iyi bakarsak sonrası o kadar güzel geçer. Sigara mesela aşırı cilt düşmanı…

Editör: Haklısın. Peki bu alanda olmazsa olmazınız nedir? Güzellik alanında en önemli şey nedir?

Deniz: Yıkama jelim yoksa, makyaj dahi yapmam. Kullandığım marka; Vichy Normaderm. Normal bir cilt yapım var aslında… Yağlı cilt için, makyajım yoksa kullanmıyorum, fakat makyajım varsa gözeneklerime kadar tek temizleyen ürün!

Editör: Cilt tipine göre beslenme önemli midir? Tavsiyeleriniz neler?

Deniz: Aslında sağlıklı beslenmek desem seni kırmış olmam umarım 🙏🏻. Evet, cilt tipine göre beslenmek de önemli. Mesela yağlı ve akneye meyilli ciltlerin doymuş yağlardan, hatta genel olarak yağlı gıdalardan ve konservelerden uzak durmaları daha doğru olur.

Editör: Ne kırması?! Dünya tatlısı bir bloggersın 💜💜. Saçlara dönüyorum, saçları düzenli kestirmek gerçekten saçları çabuk uzatıyor mu?😂

Deniz: 😁 Bir kuaför klişesi ama evet. ‘Neden?’ dersen, yıpranmış saçı onarmaya çalışan saç, uzamakla uğraşmaya vakit bulamıyor 🙈. ;Kişileştirdim ki daha net anlaşılsın, o makas o saça değecek en az 2 ayda bir, azıcık ucundan. Prensesleri hayal kırıklığına uğrattığımı biliyorum, kadınların birçoğu saç kestirmekten nefret eder. Sebebi ise doğru kuaförü bulamamış olmaları, kırık aldırmaya giderler ve yarısı kesilmiş halde eve dönerleri büyük sorun 🤣!

Editör: En sevmediğim iş; saç kesmek 🙈! Son sorumuza geldik; okuyucularımıza ulaşacak bu röportajda, iletmek istediğin kişisel bir mesaj var mı?💜

Deniz: Kendinizi sevin. Siz kendinizi sevmezseniz, kimsenin sizi kendinizden çok sevebileceğini düşünmeyin. Her güzel şeyin başı; kendini sevmektir. Kendini seven kadın çiçekler açar, bir de lütfen herkese inanmayın. Araştırın. Yorumları okuyun. Kullanıcı yorumları, blogger ya da YouTuber’ların yorumlarından daha değerli ve önemlidir. Bana sabredip buraya kadar okuduğunuz ve bana hayatınızdan bu güzel dakikaları ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Ömrünüz çiçek açsın ve yüzünüzü yıkamadan uyumayın. Sevgiler.

Editör: Bu güzel röportaj için çok teşekkür ederiz. Şunu söylemeliyim ki sizin gibi gerçekten çaba sarf eden, gecesini gündüzüne katan, kâr düşünmeden en iyilerini araştıran ve zarar veren ürünleri hatta böyle bir ihtimal bile denk gelen ürünleri açıkça söyleyen pek az kişi var. Bu yüzden ayrıca cesaretinize ve emeğinize sağlık demek istiyoruz. Dileriz çok daha başarılı olursunuz ve derneğinizi kurarsınız💞💞💞🌺🌺🌺

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir