Deniz Baysal ile Güzellik Sırları -1

Herkese merhabaa!!

Şimdi size şahane bir röportaj ile geldim kızlar! Çoğumuz @makeupdeen hesabını bilir, severek takip ederiz. Tatlı mı tatlı olan Deniz Baysal; hesabın sahibi. Kesinlikle gece – gündüz demeden bizler için uğraşıyor. Hiçbir beklentisi olmadan bizlere iyiyi, kötüyü cildimiz ve saçımız için gösteriyor. Aynı zamanda okurları ile muhteşem bir samimiyetle ilgileniyor! Ben de sizler için kendim de öğrendiğim bilgilerin temel kaynağı ile konuşmak istedim ve tatlı bloggerımız severek kabul etti. Keyifli okumalar dilerimm!


Editör: Önceden şunu söylemek istiyorum ki harika bir bloga sahipsiniz! Gerek verdiğiniz bilgiler, gerek okurlarınızla içten bir samimiyet ile iletişimde olmanız, çok güzel! İşinizi de severek yaptığınızı buradan anlıyoruz. Peki, bu işe başlamaya karar verdiğinizde bu kadar hevesli miydiniz?

Deniz: Güzel bir soruyla hızlıca giriş yaptık, fakat öncesini bilmek, bugüne nasıl geldiğimin bir göstergesi olacağı için bu soru doğru oldu. Bu işi, sosyal mecradan yapmadan önce zaten hali hazırda bir güzellik sektörü çalışanı olduğumdan her gün onlarca kadına hizmet vererek yapıyordum. Müşterilerimin ya da il arkadaşımın müşterisinin tüm sorunlarını ve soruları gün içinde bıkmadan usanmadan cevaplayan, bilmiyorsam da araştırarak cevap arayan biriydim/biriyim. ‘Sonra bir gün neden bildiklerimi tüm dünya ile paylaşmıyorum??’ diyerek bir YouTube kanalı açtım. Tabii ki kimse izlemedi ☺. YouTube işinin zor olduğunu anlamam kısa sürdü. Ekipman, ışık, ses, kurgu ve daha video düzenlemeyi bile bilmeyen bir Deniz… Malum 10 video yaptım, fakat Türkçe aksanım bozuk olduğu için alay konusu oldum. Çok üzüldüm ve tam 1 buçuk ay sonra, 1 Temmuz 2017 tarihinde Instagram’da fake hesabımdan bir video yayınladım ve hesabın ismini @denizbaysalinblogu koydum. Henüz bloggerlık ile ilgili çok bilgim yoktu, açıkçası bloggerları pek de sevmem, çok yalandan ütün tanıtımı oluyor diye… Sonrasında bloggerlığın tam zıttı bir yol izledim. Sıfır reklam tam gerçeklik!

Editör: Bence büyük bir cesaret ve bugüne geldiğinde iyi ki demişsindir.💞

Deniz: Aslında Instagram bir bebek gibi… Bir gün ilgilenme, bir gün paylaşım yapma hemen ani düşüşe sokuyor sayfayı. Geri plana atıyor, gönderilerin gösterimi aşırı düşüyor. Günlük yaşantıma aşırı kötü etkileri de oluyor, fakat çok güzel insanlar biriktirdim. Mutluyum. Genelde iyi ki! ❤

Editör: Çok güze,  gerçekten de özellikle güzel insanlarla karşılaşmak işin en güzel kısmı! En çok merak ettiğim şey 🙈; Türkiye ve İngiltere arasında popülerlik üzerinde farklılıklar var mı? Örneğin; saç stilleri, makyaj farklılıkları gibi… Şuan sosyal medyadan çabuk ulaşsak da meslek yaşamında durumlar nasıl?☺

Deniz: Bu açığı vizyonu geniş YouTube arkadaşlarımız fazlasıyla kapatıyor. Özellikle işini doğru yapan, hem hobi hem de iş olarak gören YouTube’lar dünya modasını da takip ediyorlar ve bunu videolarında yansıtıyorlar. Benim için İngiltere ve Türkiye arasında köprü olduğumdan açıkları görmem çok kolay oluyor, fakat uçurum yok diyebilirim. Sadece Türkiye’nin biraz daha yeniliklere açık olması lazım.

Editör: O zaman sosyal medyanın takip konusunda dergilerden daha çok etkisi var diyebiliriz.

Deniz: Kesinlikle! Bunun sebebi; daha kolay ulaşılabilir olması ve bedava olması. Düşününce her yerde internet var artık ve herkesin elinde bir akıllı telefon… İstenilen her yerde, istenilen her türlü bilgiye istesek de istemesek de maruz kalıyoruz. ‘Modayı takip etmem’ diyen insan bile birçok kişide aynı ürünleri göre göre o ürüne doğru bir yönelim sergiliyor. Bunun en büyük sebebi; sosyal medyanın tv’den, gazeten, dergilerden çok daha ön planda olması.

Editör: Kesinlikle! Peki, tekrar size dönecek olursak daha büyük hedefleriniz var mı? ya da şimdiden planlarını yaptığınız düşler?😍

Deniz: 🙈 Ben aşırı hayalci biriyimdir, bıraksalar hayallerden ayağım yere basmaz! Fakat artık daha gerçekçi bakabiliyorum olaylara. Açıkçası daha büyük hedeflerim arasında sadece daha geniş kitlelere ulaşıp doğru bilinen yanlışları düzeltmek var. Daha çok kişiye ulaşmak demek; daha falan kişinin bilinçlenmesi demek. Türkiye’de yaşayan tüm kadınların güzellik konusunda daha fazla bilgi birikimi olsun istiyorum. Hatta bunun için bir dernek bile kurabilirim. Gereksiz şeylere çok para vererek güzellik olunamayacağı gibi, doğru olmayan ürünleri kullanarak da güzellik olmaz. Amacım; geniş kadın topluluklarına ulaşıp herkesin kesesine göre kendini iyi hissetmelerini sağlamak. Zaten kozmetiktiğin terim anlamına bakılırsa son kurduğum cümle daha anlaşılır olacaktır.

Editör: Dernek kurulursa en büyük destekçinim!

Deniz: Güzellik üzerine kurulmuş ilk dernek biz oluruz herhalde. Kadınlar güzeldir ve dünya kadınlar güldüğü sürece güzeldir. Hep iyi hissetsinler ve gülsünler.

Editör: Kesinlikle öyle! Klişe bir soru olacak, fakat moda sizin için ne ifade ediyor? Gündemdeki renkleri ve modelleri kullanmayı sever misiniz?

Deniz: 😁 Modayı takip etmem, edemem daha doğrusu. Çünkü benim ruhum kalıplara sığdırılamayacak kadar çocuk… Bir şey moda diye alıp hayatımda hiç giymedim, fakat moda renkler tekstil sektöründe ağırlıklı kullanıldığı için ‘Aaa bak bu yıl sarı moda! O zaman sarı makyaj yapayım!’ demişliğim vardır. Bir tarzım var genelde, dışına pek çıkmam genelde siyahcıyımdır.

Editör: Çok güzel, bende siyahı ayrı bir asil bulurum renkler arasında🙈.

Deniz: Moda sorusu gelecek tahmin etmiştim. Günümüz sosyal medya ünlüleri her şeyler. Modacı onlar, makyöz onlar, sağlıklı beslenme uzmanı onlar, yogacı onlar hatta isimlerine de moda – makyaj – stil etkiliyorlar. Benim görüşüme göre; her şeyi aynı anda yaptığını sanan kişiler hiçbiriyle yapmayan kişilerdir.

Editör: Ben de katılıyorum, uzmanlaşmak ve öğrenmek farklı şeyler kesinlikle…

Deniz: Bir şeyleri insan önce kendisi sindirmeli, sonra ‘Ben buyum.’ diyebilirsin. Bilmediğim onlarca şey var ki ben hala mesleğim olduğu halde, mesleğimle ön plana çıkmamaya çalışıyorum. Bir konuda birilerine yardımcı olmak istiyorsan, önce kendini beslemen lazım ya da isminin başına surat eklememen lazım.

03 comments on “Deniz Baysal ile Güzellik Sırları -1

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir