Fotoğraf Uygulamasından Stile Dönüşen Bir Akım: VSCO Girl Stili

VSCO bir fotoğraf düzenleme ve paylaşma platformu. Genellikle genç kesim tarafından kullanılan VSCO, sosyal medya hesaplarımızın sadece fotoğraf odaklı bir versiyonu gibi. Şehir yaşantısını yansıtan fonlar, yazılı duvarlar önünde çekilen fotoğraflar ve bu fotoğraflardaki salaş giyim tarzının birleşimi olan bu stil son zamanlarda çok tercih ediliyor.

VSCO adlı uygulamayı kullanıp kullanmamak bir yana, aslında olay yaşam tarzı ve giyim stiliyle alakalı. Özellikle gençler tarafından tercih edilen bu giyim tarzı; hem rahat, hem salaş, hem de cool görünmek isteyen herkesin ilgi odağı.


Trend sneakerlar, bol sweatshirtler, bisikletçi şortları, rahat taytlar, mom jeanler, halka küpeler, bel çantaları, iri takılar ve cool güneş gözlükleri bu stile sahip olmak için yeter de artar bile.

Gelelim yaşam stili kısmına… VSCO kızlarının fotoğraf karelerinin bir yerine su şişelerini koymaları sık görülür. Taşıdıkları su şişeleri plastik değildir çünkü çevreye önem verirler. Sağlıklı ve doğal bir yaşam tarzının yanında renkli kişilikleri ile de fotoğrafta güzel çıkarlar. Dönemin popüler fikirlerini ve trendlerini kendi tarzlarıyla birleştirirler. VSCO efektlerini kendi fotoğraflarına çok güzel uyarlarlar. Rahat kıyafetlerden hoş bir görünüm yaratma konusunda çok başarılıdırlar. Vsco kızlarına örnek olarak Summer Mckeen benim favorilerimden biridir. Yaşam ve giyim tarzı ile birleştirdiği fotoğrafları tam bir ilham kaynağı!

Konfor ve sağlık odaklı bir stil

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir