Girlboss Dizisi: Moda Girişimcisinin İlhamı

Merhaba! Bu yazımda size bir moda girişimcisi olan Sophia Amoruso’nun başarı hikayesini konu alan Girlboss dizisi hakkında biraz bilgi vereceğim.

Bir Netflix dizisi olan Girlboss, 2012 yılında dünyanın en hızlı büyüyen giyim markası olan Nasty Gal’ın yaratıcısı Sophia Amoruso‘nun kaleme aldığı ve New York Times’ın çok satanlar listesine girmiş olan Girlboss kitabından esinlenerek çekildi. Dizi, Sophia Amoruso’nun eBay’de vintage giysiler satarak işe başlamasını ve 28 yaşına geldiğinde multi milyon dolar değerindeki Nasty Gal moda imparatorluğunu kurmasını konu alıyor. Moda alanında girişimde bulunmak isteyen herkes için ilham kaynağı olabilecek potansiyele sahip bu diziyi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Moda alanında atılacağınız işlerde size fikir ve ilham verecektir.

Tabii ne yazık ki bütün başarı hikayeleri sonsuza kadar sürmüyor. Geçtiğimiz yıllarda Nasty Gal, kötü yönetilme şekli yüzünden iflas etti ve 2017 yılında başka bir giyim markası olan boohoo tarafından satın alındı. Marka şu an boohoo tarafından yönetiliyor. Hikayenin böyle bitmesi üzücü olabilir. Ama çalışma yıllarında 280 milyon net gelir elde eden Sophia Amoruso Forbes, markası her ne kadar iflas etmiş olsa da “kendi kendine servet elde eden kadınlar” listesine girmeyi başararak kadın girişimciler için ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Ne yazık ki hayat inişli çıkışlı. Fakat Forbes, başarı dolu geçmişiyle, yazdığı kitabı ve hakkında çekilmiş dizisi ile bize her daim ilham veriyor.

Sophia Amoruso’nun kitabı Patronkız


02 comments on “Girlboss Dizisi: Moda Girişimcisinin İlhamı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir