Hayatımızı Değiştiren Giyilebilir Teknolojiler

Giyilebilir teknolojiler, isminden de anlaşılacağı gibi üzerinize giydiğiniz teknoloji içeren her türlü elbise ve nesneyi tarif etmek için kullanılan genel bir terimdir. 2000’li yıllardan itibaren özellikle taşınabilir akıllı cihazların (Ipod, Iphone…) hayatımıza girmesi ile öncelikle medikal ve askeri alanlarda kullanılan taşınabilir teknolojilerde elbiselerimize entegre edebildiğimiz takı ve aksesuarların kullanılması da söz konusudur.

LKG Mühendislik olarak 2015 yılından itibaren giyilebilir teknolojiler, robotik teknolojiler ve sanal gerçeklik sistemleri (oyun, eğitim ve terapi) üzerine çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. TETFİT markamız; kemik iletimli BON44, BON46 ve BON48 Bluetooth kulaklık modelleri ve ayrıca akıllı gözlükler ile birlikte giyilebilir teknolojiler üzerine kurulmuştur. TETFİT, tamamen giyilebilir teknolojilere odaklanmak ve en ileri teknolojileri müşterileri ile buluşturmak için arge üretim ve satış faaliyetleri yürüten; hedefi global ölçekte arge ve tasarımlarını yapmış olduğumuz bu ürünleri sadece Türkiye’de değil dünya çapında talep edilen ürünler haline getiren bir marka olmaktır. Kaliteli, rekabetçi ve sürdürülebilir yenilikçiliğe açık vizyonumuz ile sağlıkta, sporda, eğitimde, günlük hayatta ve daha birçok alanda insan hayatını kolaylaştıran bu tarz yeni teknolojilere odaklanarak büyüyoruz. En ileri giyilebilir teknolojiler üreterek insanların hayatını kolaylaştırmak ve bu teknolojileri ulaşılabilir fiyatlara insanlara ulaştırmak için çalışıyoruz.

BON44 Kemik İletimli Bluetooth Kulaklık

Kablosuz kemik iletim teknolojisi ile çalışan TETFİT BON44 sayesinde ortamdan kopmayacaksınız. Yüksek kalitede stereo sesi sayesinde kulaklarınız bir kulaklıkla kapalı değilken heyecan verici bir ses deneyimi yaşayacaksınız. Giyilebilir ses teknolojilerine yeni bir boyut getiren TETFİT BON44 kulak zarı yolunu kullanmadan, elmacık kemikleri üzerinden orta kulağa ses iletir. Bu teknoloji ile koşu, yürüyüş, antrenman yaparken, bisiklet kullanırken; çevrenize kapanmadan güvenle yüksek kalitede müziğin tadını çıkaracak, telefon görüşmelerinizi yapacaksınız. Müzik dinlerken veya telefon görüşmesi yaparken etrafınızda olup bitenleri duymak ve çevrenizle etkileşime geçmek için TETFIT BON44 tam size göre. En sevdiğiniz kişisel asistanınızla konuşmak şimdi TETFİT BON44 ile çok kolay. Üstelik telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza bile gerek yok. Yapay zeka asistanınız ister Siri olsun ister Google Asistan, bir tuşa basmanız yeterli. Hem spor yaparken hem de her türlü çevre şartlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz BON44 dayanıklı tasarımıyla da sizin yanınızda. Her türlü zorlukta ter, toz ve neme karşı dayanıklıdır. Başınızı saran titanyum bant yapısıyla, uzun kullanım sırasında rahatlık sağlamak için hafif ve esnektir. Bu özelliği sayesinde kullanıldıktan sonra tekrar eski haline kavuşur. Yenilikçi TEFTİT BON44 size birinci sınıf bir ses deneyimi sunar. Geniş dinamik aralık ve zengin bas teknolojisi ile doğal ses sızıntısını azaltmak için tasarlanan kemik iletim teknolojisi ile hareket halindeyken en iyi ses deneyimine sahip olmanızı sağlar.

FIVEBOY Hoparlörlü ve Mikrofonlu Güneş Gözlüğü ise Yine Giyilebilir Bir Ses Teknolojisi Ürünü

Kulağınıza direkt ses iletimi sağlar. Yönlendirilmiş ses teknolojisiyle ses tam olarak istenen noktaya iletilir, müzik dinlerken ya da telefonla konuşurken yalnızca siz duyarsınız. Aynı zamanda yeni nesil Bluetooth gözlük ile bulunduğunuz ortamdan kopmazsınız. Bu açık oryantasyonlu gözlükler, Bluetooth 4.2’ye göre iletim hızını ve mesafesini iki katına çıkaran Bluetooth 5.0 sürümüne sahiptir. Aynı zamanda çok düşük güç tüketimi ile uzun mesafe iletim gerçekleştirir. Yüksek kaliteli ses gecikmesini büyük oranda azaltırken ses iletiminin kalitesini artırır. Kişisel Asistan tuşu ile sesli yapay zeka asistanınıza bağlanabildiğiniz Qualcomm QCC 3034 yonga seti, bağlantısı bulunan Bluetooth 5.0 Dual-Mode BLE’ye sahiptir. Çoklu bağlantı özelliği ile aynı anda birden fazla cihaza bağlanabilmektedir. Tek şarjla kesintisiz müzik + telefon görüşme süresi 5 saattir ve tere dayanıklılık özelliğine sahiptir. Hayat kurtaran teknolojiler olarak da bilinen giyilebilir teknolojiler, enfeksiyon riskini azaltarak da sizi korumaya devam ediyorlar.


Ürünlerimiz TURKCELL internet sitesinde hem 36 ay vadeli kontratlı olarak hem de peşin olarak satılmaktadır. Brandroom online satışından; Trendyol, Hepsiburada, N11 gibi online satış platformlarından ürünlerimizi satın alabileceğiniz gibi www.tetfit.com web sitemizden direkt satın alım da yapabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir