Highlighter Çeşitleri ve Sürüş Teknikleri

Kim cildinin olduğundan daha parlak ve canlı görünmesini istemez ki? Highlighter, dilimizdeki karşılığı ile aydınlatıcı tam olarak burada devreye giriyor. Peki nedir bu olduğumuzdan daha parlak ve canlı görünmemizi sağlayan highlighter? Kısaca bahsetmek gerekirse genelde yüzün yüksek bölgelerine yani elmacık kemiklerine, şakak bölgesine, kaşların bitme noktasının altına ve dudakların üst bölgesine uygulanabilir ve sizi istediğiniz parlak görünüme kavuşturabilir. Peki bu ürünün tonları, çeşitleri nelerdir ve yapısı farklılık gösteren bu ürünü yüzümüzün hangi bölgesine uygularsak hayalimizdeki görüntüyü elde etmiş oluruz?

Aydınlatıcı alırken sadece dokusuna değil tonlarına da dikkat etmenizde fayda var. Şampanya tonları, gümüş tonları, altın tonları ve pembe, şeftali renkli tonlarla birlikte seçtiğiniz doğru ton cildinizle uyum içinde olacaktır. Highlighter, yakın zamanda çıkan kalem highlighter ile birlikte dört çeşide ayrılır. Bunlar: Toz highlighter, likit highlighter, stick highlighter ve bahsettiğimiz kalem highlighterdır.

Toz highlighter, birçoğumuzun aşina olduğu ve dokusu ile günlük makyajınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Sadece yüzün yüksek bölgelerine değil göz makyajınızda da kullanabilirsiniz ve bu da gözlerinizin olduğundan daha büyük ve daha canlı gözükmesini sağlar.

Likit highlighter, daha keskin hatlar ve daha parlak bir görünüm için doğru seçenek olabilir. Likit highlighterı kullanırken altında kullandığınız fondötenin dokusu ile aynı olması istemediğiniz bir görüntünün ortaya çıkmasını engeller. Makyaj sonunda elde ettiğiniz parlaklık sizi tatmin etmiyorsa makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz veya fondöteninizin tonunu, yapısını bozmayacağına emin olarak fondöteniniz ile karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Stick highlighter, günlük kullanıma oldukça uygun bir ürün olmakla birlikte istediğiniz doğal görünümü de sizlere sunar. Sadece aydınlatmak istenen bölgelere uygulamak yerine mat rujunuzun üzerine de uygulamanız dudağınızı da olduğundan daha canlı ve temiz gösterir.

Kalem highlighter, göz kalemi şeklindeki aydınlatıcıdır. Kalıcı bir highlighter görüntüsü elde etmek istiyorsanız bu ürün dokusu ve kullanım kolaylığı ile sizi kendine çekebilir. Göz makyajınızda da kullanabileceğiniz bir ürün olan kalem highlighterı alt kirpik diplerinize uygulamanız bakışlarınızı daha enerjik ve gözlerinizi daha parlak gösterebilir.

Son olarak highlighter uygulaması ile ilgili sizlerle üç taktik paylaşmak isterim:
-Highlighterınızı göz pınarlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu uygulama gözlerinizi olduğundan daha iri gösterir.
-Kaş bitiminin altına uygulanan highlighter, kaşlarınızı olduğundan daha kalkık gösterir.
-Highlighterı uygularken fırça yerine parmak uçlarınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem ürünü sürerken hata yapma riskini en aza indirmiş olursunuz hem de istediğiniz şekilde sürmek sizin için daha kolay olur.

İstediğiniz parlaklığa ulaşmak artık parmaklarınızın ucunda…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir