İngiliz Kraliyet Ailesinin Gardırop Sırları

İngiliz Kraliyet ailesi modası dış dünyaya bir peri masalını yansıtıyor. Kraliyet ailesi üyeleri güler yüzleri ve bakımlı halleri ile de insanların ilgisini cezbediyor. Bu merak uyandırıcı dünyaya sizi davet etmek istedik. Kraliyet ailesi üyelerinin büyüleyici dünyasına giriş yaparken gelin Kraliçe Elizabeth’in tarzına bakalım. 

Kraliçe’nin gardırobunda dikkat çeken en önemli unsur, detaylı süslemelere sahip zarif elbiselerdir. Hem sade hem de şık olmasını bilen bir kadın var karşımızda. 

Ayrıca asil majesteleri ziyaret ettiği ülkelerde, ülkelerin bayrağına uygun renklerde giyinmeyi tercih eder. 

Sade ve iddalı olmayan parçaları tercih eden Kraliçe’nin şıklığını tamamlayan parçaları ise takılarıdır. Eldivenlerini giymeyi de asla ihmal etmez. 

İngiltere’de kraliyet kadınları düğün, vaftiz töreni, cenaze gibi organizasyonlarda  şapka takmak zorundadır. Saat 6’dan sonra ise taç takarlar. Fakat taçları sadece evli kadınlar takabilir. 

Ninemin gardırop sırlarını tadında bırakıyorum ve Prenses Diana’nın hayran kaldığımız stiline geçiş yapıyorum. 

Prenses Diana kraliyet üyesi olmasının yanında güçlü karakteriyle de bütün dünyada çok sevilen bir isim. Giyim tarzında ise cesur seçimleriyle tam bir ilham kaynağı. Prenses Diana ile ilgili blogda yazılmış yazımız bulunuyor, onu okuyabilirsiniz. 

Prenses Diana’ya veda ediyorum ve Kate Middleton’a geçiyorum. Hoş geldiniz efendim! Duruşu ve karakteriyle herkesin kalbini kazanan Kate Middleton’ın gülüşü bütün kameralara adeta öpücük yollar nitelikte. 

Zarif ve sade elbiseler tercih etmesi onun iddalı görünümlerle boğuşmadan şık olmasını sağlıyor. Dantel detaylı elbiseleriyle ve zarif küpeleriyle de adeta ışık saçıyor. 

Kate günlük kombinleriyle de şık olmayı başarıyor. Bir jean ve spor üstleriyle giydiğin uzun çizmeleri favorilerim arasında. 

Her zaman doğallıktan yana olan Kate, ojelerini ve rujlarını nude tonlarda seçiyor. Kraliyet kurallarından dolayı Kraliyet ailesi kadınlarının makyajları belirgin olamaz, ojeleri canlı renk olamaz. Bu kurala Kate’in severek uyduğuna eminim. Doğallıktan yana olduğun için seni seviyorum Kate Middleton. 

Kaynanası Lady Diana’nın aksine cesur seçimler yerine daha mütevazi kıyafetleri tercih eden Kate Middleton’ı böyle kabul ettik. Zarifliği ve sadeliğiyle kalbimizdeki yeri sağlam. 

İngiliz kraliyet gelinleri ve modasında inceleyeceğim son isim Meghan Markle. 

Yeni gelin Meghan şık giyimiyle Kraliyet ailesine yakışır giyiniyor ama nenemin bazen canını sıkıyormuş diye duyduk biz. Kurallara uymayan seçimler yaptığında uyarı alıyormuş yeni gelinimiz Meghan.  

Dar kalçalara ve küçük göğüslere sahip olan Meghan bedenine uygun elbiseleri tercih ediyor. Kruvaze kesim elbiseler tercih ederek vücudunu uygunca sergiliyor onu çeken kameralara. 

Meghan, elbiseleriyle aynı renkte çorapları tercih ediyor aynı Lady Diana gibi. Kayınvalidesini örnek alıyor dersek yalan olmaz. 

Geniş kıyafetler kraliyet ailesi kadınları tarafından tercih edilmez, Meghan dışındakilerde tabii! Meghan büyük kesim bir gömleğini şık bir klasik pantolonla tamamlamayı oldukça seviyor. 

Meghan, köprücük kemiğini gösteren elbiseleri sık sık tercih ediyor. Saçlarını da sıkıca bağlayıp zarif boynunu ortaya çıkarmayı seviyor. 

Sussez Düşesi Meghan büyük çanta sevenlerden. Kıyafetleriyle uygun renklerde çantalar seçtiğini de söylemeyi unutmayalım. 

Kraliyet ailesi çok tercih etmese de Meghan genellikle gözlük takıyor. Şapka ve elbiselerini aksesuarları ile tamamlamayı iyi biliyor yeni gelinimiz.

 İngiliz kraliyet ailesinin gardırobundan minik sırları paylaştım sizinle. Gelinlerin birbirinden farklı özellikleri ve tarzları var ama tek konuda birleşiyorlar; şık olmak. 

Yazının sonuna geldik ve benim favorim Kate Middleton. Mükemmel gülüşü bile yeterli onu sevmemiz için. 🙂

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir