Keskin Bakışlar, Badem Gözler

Kadınların yaptığı her makyajda vazgeçemediği eyeliner her göz yapısına etkileyici bakışlar konduruyor. Peki her makyajımızda çekmek istediğimiz eyelinerı daha güzel ve kusursuz nasıl çekebiliriz?

Eyeliner çekerken bilmemiz gereken en temel noktalardan biri göz kapağımızın yapısı.

Küçük ve katlanan göz kapaklarına sahipseniz, eyelinerınızı daha ince çekmeli ve kuyruğunu yukarıya doğru getirmelisiniz. Eğer geniş göz kapaklarına sahipseniz eyelinerınızı daha kalın çekebilirsiniz. Düşük göz kapaklarınız varsa da eyelinerınızın ucunu biraz daha göz içinden başlatmalısınız, bu sayede gözleriniz yukarıya doğru daha çekik gözükecektir. Peki eyeliner hakkında hiçbir fikriniz yoksa ve yeni başlayanlardansanız ne tür bir eyeliner kullanmanız gerekiyor?

Eyelinerların birçok çeşidi bulunuyor ve tabii ki bazı eyeliner çeşitlerini uygulamak daha kolay. Şimdi sizlere birkaç eyeliner çeşidinden bahsetmek istiyorum:

Kalem Eyeliner: Göz kalemlerinin yapısına oldukça benzeyen bu ürünün ucu kuru olduğu için çok kuru ciltlerde uygulaması zor olabilir. Nemli veya yağlı göz kapaklarında kolay uygulanır, mat bir sonuç verir.

Cake Eyeliner: Sıkıştırılmış pudra şeklinde satılan bir eyeliner çeşididir. Nemli bir fırça ile sürülmesi gerekir ve göz kapağı katlananlar için uygun bir ürün olmayabilir.

Jel ve Krem Eyeliner: Bu eyeliner çeşidi ise kuru eyeliner fırçası ile uygulanır. Likit eyelinera göre daha kolay sürülür fakat daha geç kurur.

Dipliner: Likit liner olarak bilinir ve fırçası normal eyeliner fırçasından daha kısa olan eyeliner çeşididir. Genellikle daha parlak bitişlidir.

Evet, eyeliner çeşitlerinden kısaca bahsettik. Peki, buraya kadar her şey tamam. Şimdi eyelinerınızı nasıl çekeceğinizi düşünüyorsanız, sakin olun ve arkanıza yaslanın. Sizlere eyelinerınızı nasıl çekeceğiniz hakkında da kısa bir bilgi vereceğim. Üç taktik ile eyelinerınızı daha güzel ve hatasız çekebilirsiniz.

İlk taktiğimiz noktalama yaparak eyelinerınızı çekmek. Göz makyajınızı tamamladıktan sonra kullanacağınız ürünü göz kapaklarınız diplerine noktalar halinde bırakın ve ardından noktaları birleştirin.

İkinci taktiğimiz noktalar ile uygulama yapmaya benziyor. Bu taktikte göz kapaklarınızın diplerinde noktalar yerine kısa kısa çizgiler kullanacaksınız ve bu kısa çizgileri birleştireceksiniz. Tabii ki bu birleştirmesi daha kolay olan bir yöntem.

Üçüncü ve son taktiğimize geldik: Bu taktikte ise eyelinerın ilk olarak kuyruk kısmını çekeceksiniz ve çektiğiniz kuyruğa göre eyelinerınızın kalınlığını belirleyip kalan kısımlara ürünü ona göre uygulayacaksınız. Eyelinerın kuyruğunu yaparken zorlanıyorsanız üst kirpiklerinizin bittiği noktanın altından eyelinerınızın kuyruğunun ne kadar dik olmasını istiyorsanız o eğimde bir bant yapıştırın ve kuyruk kısmını öyle çekmeyi deneyin. 

Makyajımızın vazgeçilmez malzemesi eyeliner, artık daha az göz korkutucu.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir