Kolay Manikürün Sırları

Herkese merhaba, yine harika bir yazı ile karşınızdayız! Bir manikür bağımlısı olarak size biraz manikürden bahsetmek isterim. Çok zor gibi görünse de günümüzde bir çok kadın kendi manikürünü yapmakta ve kendi yöntemlerini geliştirmektedir. Bende bu kadınlardan biri olarak size kendi yöntemlerimden bahsetmek istiyorum. Öncelikle kaliteli ekipman önemli. Sizi yarı yolda bırakmayacak, boyasız, kaynatmaya dayanıklı bir set seçmelisiniz. Bir diğer tavsiyem ise etlerinizi kesmeye başlamadıysanız hiç başlamayın ama bazen ne yapsanız maalesef fayda etmiyor 🙁 Mesela benim çocukken bile etlerim vardı ve peeling bile “bana mısın” demedi. Eğer sizin elleriniz müsait ise öncelikli tavsiyem peeling yapmanız! Zeytin yağı veya hindistan cevizi yağının içine katacağınız esmer şeker peeling için çok yeterli olacaktır. Gelelim etleri kesmek durumunda olanlara… Ben susuz manikür sevenlerdenim ve sizlere de bunu öneririm. Çünkü ellerinizi suda beklettiğinizde çok daha fazla et kesmek durumunda kalıyorsunuz ve bu etlerin daha da artmasına sebep oluyor.

Sırasından bahsedecek olursak:
İlk olarak hindistan cevizi yağı veya vazelini tırnak etlerinize yedirin. Daha sonra bir itici yardımıyla tırnak etlerinizi itmeye başlayın. Bunu yaparken etlerin dışa doğru açılmasına özen gösterin ki kesmesi kolay olsun.

Sonraki adım kesme işlemi! Bir çoğumuzun en zorlandığı kısım bu, fakat merak etmeyin zamanla eliniz alışacaktır. Kesim işlemi bittikten sonra ellerinizi ılık sabunlu suyla yıkayın. Yağ kalıntısı kalmaması önemli yoksa oje tırnağınızda durmaz. Bunu kolaylaştırmak için alkollu bir spreyden veya kolonyadan faydalanabilirsiniz. Enfeksiyon riskinide en aza indirmiş olursunuz.

Geldik manikürün en güzel kısmına, ojeler… Burada dikkat etmemiz gereken nokta ise baz! Tırnaklarımızın sararmaması adına bir baz muhakkak sürülmesi kanaatindeyim. Seçtiğiniz renkteki bir ojeyi sürdükten sonra noktayı topcoat dediğimiz parlaklık ve dayanıklılık arttıran cila ile koyuyoruz. Bu aşama hem ojenizin ömrünü uzatacak hemde çok daha profesyonel görünmesini sağlıyacaktır.
İşte kolay ve mükemmel bir manikürün sırları! Normal bir manikürün ömrü on gün kadardır. Eğer sık sık tırnak etlerinizi yağlı bir krem ile nemli tutarsanız bu süreyi dahada uzatabilirsiniz. Unutmayın bakımlı eller, bakımlı bir kadının kilit noktasıdır. Bol manikürlü, rengarenk ojeli günler diliyorum. Bizi instagramdan takip etmeyi sakın unutmayın, bol sevgiler!

One comment on “Kolay Manikürün Sırları

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir