Kombinlerin Tamamlayıcısı: Kemer

Kimimiz için gözde parça olan kemer, Tunç Çağı’ndan bu yana hem kadınlar hem de erkekler için önemli bir aksesuar olmuştur. Başlarda ihtiyaç için kullanılmış, zamanla modaya ayak uydurarak önemli ve vazgeçilmez aksesuarlar arasında yerini almayı başarmıştır. Taktığımız her takının ve aksesuarın kombinlerimizin üzerinde büyülü etkiler meydana getirdiğini biliyoruz! Kemerin büyüsü de doğru kombinlerde kullanıldığında gözlerimizi kamaştırıyor.

Kemer, her yaştan insanın kıyafetlerinde kullanabileceği bir aksesuar ve her mevsime uydurabileceğiniz fazlaca çeşitlere sahip! Ayrıca sadece günlük hayatta değil, özel günlerinizde de gönül rahatlığı ile takabileceğiniz bir aksesuar. Son yıllarda daha fazla öne çıkmaya başlayan kemerler; deri modellerinin yanında hasır, zincirli, tokalı ve hatta kendinden bağlamalı olarak form ve renk skalasını genişletmiştir. Peki, bu aksesuarı her kombinimize uydurabilir miyiz, her kullandığımızda istediğimiz kaliteli görüntüyü elde edebilir veya her kemeri her kombine uydurabilir miyiz? Gelin biraz da bunlardan bahsedelim.

Yukarıda da bahsettiğim gibi kemerlerin birçok çeşidi var ve maalesef bu kemerleri her kıyafetimize, her kombinimize uyduramıyoruz. Fakat kemerlerinizi doğru yerde kullandığınızda unutulmaz ve akılda kalıcı bir görüntüye sahip olabileceğinizi de unutmayın! Kemer alırken giyim tarzınızı ve o kemeri daha çok nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmak sizin için bir artı olacaktır.

Mesela günlük hayatta spor ve renkli bir tarza sahipseniz kolaya kaçıp siyah düz bir kemer almak yerine desenli ve canlı renklere sahip bir kemer alıp kombinlerinize uydurabilirsiniz. Daha klasik bir tarza sahipseniz ve ağırlıklı olarak pastel tonlarında giyiyorsanız, bej veya krem tonlarında veya leopar desenli bir kemer kombininize bambaşka bir hava katacaktır! Alacağınız kemeri günlük hayatta değil de özel bir günde kullanacaksanız, alacağınız kıyafetin proporsiyonuna ve sahip olduğu renklere göre şık bir kemer hayalinizdeki görüntüye kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Giyeceğiniz siyah bir kalem etek, krem büstiyer ve takacağınız bağlamalı, deri bir kemer sizi özel bir güne hazır edecektir!

Daha günlük kombinlerden bahsedecek olursam; havaların da soğuk gittiği bu kış günlerinde kışlık triko bir elbisenin üzerine, kumaş dokusuna benzer olan kalın bir kemer takmanız, elbisenizin havasını bir anda değiştirecektir. Ya da siyah deri bir tayt üzerine giyeceğiniz, beyaz oversize tişört ve takacağınız büyük tokalı bir kemer, sizi tarz ve rahat hissettirecektir.

Bunların yanında bir de bahar mevsimlerinde vazgeçemediğimiz geniş hırkalarımız var! Hırkalarınızı aynı kombinlerle, hep aynı şekilde giymekten vazgeçmeye ne dersiniz? Haki yeşili bir hırkanın içine, krem bir atlet ve altına da giyeceğiniz krem bir pantolon sizi çok hoş gösterebilir, fakat kemerinizi taktığınız anda bambaşka bir hoşlukta gözükeceğinizi garanti edebilirim!

Gününüzü daha iddialı ve üzerinde daha fazla uğraşılmış bir kombin ile geçirmek istiyorsanız aksesuarlar takmayı, özellikle de kemer kullanmayı unutmayınız!
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir