Kusursuz Cilt Bakımının Anahtarı: Maskeler

Her birimizin yüzünde maskesiyle bir selfiesi vardır diye düşünüyor ve konuya giriş yapıyorum. Maske denilince aklımıza bin bir çeşit geliyor. Kâğıt, jel, göz altı, dudak ve daha bir sürü. Konu cilt bakımıysa maskeler atlanması imkânsız olan bir adım. Öyle ki farklı farklı pek çok amaç için maskeleri uygulayabiliyoruz.

Örneğin kuru cildimizi nemlendirmek için nem maskeleri kullanırken siyah noktalarımızdan kurtulmak için arındırıcı maske kullanıyoruz. Etki büyük olunca ürün yelpazesi de haliyle genişliyor. Öncelerde krem formlarda olan maskeler şimdilerde fazlasıyla çeşitlendi. Köpürüp bulut gibi puf puf olan maskeler mi istersiniz, jel formda olan mı dersiniz, içinde renk renk simlerin yıldızların olduğu glitter maskeler mi dersiniz.. İtiraf etmeliyiz ki bu iş bazen sadece cilt bakımından çıkıyor ve bundan hiçte şikâyetçi değiliz. Bu renk renk, çeşit çeşit maskeleri kullanırken kim sıkılır ki? 

Şimdi sizlere biraz en popüler olanlardan bahsedelim. Her ne kadar instagramda görselliği önde olan parlak ve kabaran maskeler çokça görülse de, etki olarak alkışı toplayan jel maskeler oldu. Bir şişe serumu tek seferde cildinize hapsedebilen bir mucizeyi nasıl sevmezsiniz? Özellikle jel göz altı maskeleri cilt bakımına ciddi manada çağ atlattı. Tabii dudak maskelerini de unutmamak lazım. Özel günlerin ve mükemmel mat rujların görünmez kahramanı olan dudak maskeleri.

Bıraktıkları etki, görsellikleri ve çeşitliliğiyle maskeler en sevdiğimiz cilt bakım ürünlerimiz. Pazar bakımlarımızın vazgeçilmezi, instagramın olmazsa olmazları. Peki, ya siz ne tür maskeler tercih ediyorsunuz? Yoksa siz kendi maskenizi kendiniz mi yapıyorsunuz? Yorumlarda buluşalım. Sevgiler..One comment on “Kusursuz Cilt Bakımının Anahtarı: Maskeler

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir