Met Gala 2019: Pembe Halıdan İzlenimler

Evet yılın en beklenen görsel şovlarından birini daha geride bıraktık. Peki nedir bu Met Gala? Her yıl mayıs ayının ilk pazartesi düzenlenen galanın esas amacı Costume İnstitute bağış toplamak. Anna Wintour’un küratörlüğünde gerçekleşen tören yine onun belirlediği bir konsept benimsiyor. Tüm davetliler bu konsepte göre giyiniyor ve görsel şölen burada başlıyor. Bu yılın konsepti ‘Camp: Notes on Fashion.’ yani abartı. Modaya yön veren şehirlerden biri olan New York’ta gerçekleşen bu tören için beklentileirimiz oldukça fazlaydı; ne yalan söyleyelim gözlerimiz açıldı. 70’lerin Camp kraliçesi Cher’in izlerini sıkça gördüğümüz bu geceden daha uzunca bir süre konuşuruz gibi geliyor.


Gecenin ev sahiplerinden biri olan Lady Gaga geceye dört iç içe geçmiş elbiseyle katıldı. Her bir elbiseyi ayrı bir şovla sergileyen Gaga geceye damgasını vuran isimlerden oldu.
Jenner kardeşlerin bu görüntüsü gözlerimizden kalpler çıkartıyor. İkisini yan yana böylesine nefes kesici görmeyi gerçekten beklemiyorduk. Tek kelimeyle kusursuz.
Gerçek bir moda ikonu olan Celine Dion geceye Cher’i anımsatan bu gümüş kraliçe kostümüyle katıldı. Adeta ışık saçıyor.
Evet konu abartmak ama Katy Perry bunu biraz fazla abartmış sanki ne dersiniz?
Anna Wintour‘u gözlüksüz gördüğümüz nadir anlardan biri. Elbisesinede bayıldık tabii ki.
Kim Kardashian ve tenine sımsıkı yapışan elbiselerine alışkınız ama bu bambaşka. Adeta denizden yeni çıkmış gibi. Elbisede bulunan su damlası detayları şahane.
Emily Ratajkowski idaalı kombinini Cher’in bir zamanlar kullandığı aksesuarlarına bire bir benzeyen bu şahane aksesuar ile tamamlamış. Abartısız makyajı ile ışıldıyor.
Tepeden tırnağa taşlara bezenen JLo saç aksesuarıyla Cher’e gönderme yapan bir diğer davetli.
Her yıl olduğu gibi yine konsepti yiyip bitiren Cara Delevingne. Karakteri ve kombini birlikte dans ediyor gibi.
Ve kül kedisi baloya katılır. İçinde elektronik bir mekanizma bulunan elbisesiyle Zendaya geceye damga vuran bir başka isim. Sihirli bir değnek yardımı ile elbisesinin renk değiştirmesini büyülenmiş bir vaziyette izledik.
Billy Porter bu mısır ilhamlı kostümüyle altın snitch’e benzetilsede çok ihtişamlı duruyor. Kendisi pembe halıya bir tahtta uzanarak getirildi.
Harry Styles içeri girdiği anda çığlıklar duyulmaya başlandı. Oldukça dikkat çeken görüntüsüyle kendisinden söz ettirmeyi başardı.

Bu yılki Met Gala ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın 🙂

04 comments on “Met Gala 2019: Pembe Halıdan İzlenimler

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir