Monochrome Nedir?

Monochrome veya Monochromatic tek renkli anlamına gelir. Monochrome, moda literatüründe tek renk giyinmek diye düşünülebilir, öyledir de. Fakat tam anlamı bu değildir. Biz bir rengin birçok tonu olduğunu biliyoruz. Örneğin mavinin tonları; koyu mavi, gece mavisi, toz mavi, bebek mavisi, safir ve benzeridir. Bu yüzden Monochrome terimi için tek bir rengin tonlarında giyinmek diyebiliriz.

gigi hadid

Nasıl Monochrome Giyinilir?

Farklı renklerde giyinmek karışık gelebilir ve risklidir. Renklerin birbiriyle uyumu önemlidir. Tek renkli giyinmek daha kolaydır, kafa karıştırmaz. Tek renk kıyafet giyinerek temiz, şık ve outfit bir görünüm elde edilir. Baştan aşağı aynı tonda giyinmek de monochrome terimi için yanlış olmaz. Tek ton giyinmek istiyorsanız pastel tonlarını seçmeniz daha doğru olacaktır. Ton geçişi olmayacağı için soft renkler gözü yormayacaktır. Bir rengin tonlarında giyinmek isterseniz, o rengin en koyusundan başlayıp devamında ise açık tonları ile devam ederek görünümünüzü nötrleyebilirsiniz.

Achromatic

Mono-chrome bazı kesimlerde beyaz-siyah(veya gri) giyinme olarak kabul görse de beyaz-siyah giyinmek için achromatic demek daha doğrudur. Esasında siyah ve beyaz renk değildir.

achromatic
achromatic outfit

Tarzınız ne olursa olsun, tek renkli giyinmek her zaman şık gösterir, bu yüzden denemekten korkmayın!

One comment on “Monochrome Nedir?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir