Okul İçin Pratik Saç Modelleri


Okul dönemi başladığına göre hızlı hazırlanmanızı kolaylaştıracak pratik saç yapımı arayışında olabilirsiniz. Eğer öyleyseniz doğru adrestesiniz, gelin uykulu okul sabahlarında hazırlanma telaşımızı hep birlikte kolaylaştıralım. İşte size özel pratik saç yapım teknikleri:

1. At Kuyruğu

Basit ve bir o kadar şık duran saç modellerinden biri atkuyruğudur. Herkes at kuyruğunun daha hacimli ve daha havalı görünmesini ister. At kuyruğunun daha hacimli görünmesi için iki saç lastiğini art arda takarak saçlarınızın bir tutamını toka olarak kullanıp döndürerek tel toka yardımıyla tutturun. Böylelikle art arda toplamış olduğunuz saç lastiklerini de mükemmel bir şekilde gizlemiş olursunuz. Dilerseniz topladığınız at kuyruğunu gelişigüzel maşalayıp tarayarak daha bukleli saçlar da elde edebilirsiniz.

2.Ev Topuzu

Evde yaptığımız, içimize sinen ve çok havalı bulduğumuz ev topuzunu sokağa taşımak çok zordur. Dışarı çıkarken yaptığımız bir türlü evde yaptığımız gibi olmaz. Eğer saçlarınız tepeden toplanacak kadar uzunsa tepeden at kuyruğu yapar gibi toplayıp son aşamada saçınıza taktığınız lastiği çıkarmadan saçınızı lastiğin etrafında döndürüp tel toka yardımıyla tutturun ve sağlamlaştırın. Elinizle topuzu hafifçe dağıtarak daha güzel ve daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

3.Yarım Topuz

Bir dönemin en popüler saç modeli olan yarım topuz, yapımı oldukça kolay bir model. Şık ve bir o kadar da basit olan yarım topuzun yapımı ise şu şekilde: Yukarıdan yarısını topladığınız saçlarınızı tepeden lastikle tutturup saçlarınızı lastiğin etrafına dolayarak, tel toka yardımıyla tutturabilir ve yarım topuz görünümü elde edebilirsiniz. Saçları ince yapılı okurlarıma tavsiyem ise saça biraz krep atarak toplamaları olacaktır. Bu sayede topuzunuzun daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

4.Yarım Örgü

Örgü modelinden vazgeçemeyen ama sabah okula hazırlanmakta zorlananlar için en güzel örgülü saç modeli yarım örgü modeli. Sadece beş dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bu saç modelini ister düz ister taç şeklinde yaparak kullanabilirsiniz.

zorlananlar için en güzel örgülü saç modeli yarım örgü modeli. Sadece beş dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bu saç modelini ister düz ister taç şeklinde yaparak kullanabilirsiniz.

5.Pratik Maşa

Maşa dalgasından vazgeçemeyenler için okula uygun beş dakikalık bir yöntem: Saçlarınızı at kuyruğu yapıp tutamlara ayırın, daha sonra tutamlara ayırdığınız saçınızı maşalayıp at kuyruğunu açın. Saçınız kolay bozulmaya müsait ise dalgalarınızı sprey yardımıyla güçlendirebilirsiniz.

6.Hollanda Örgüsü

Son dönemin en popüler saç modeli olan ve benim de çok sevdiğim Hollanda örgüsünün klasik örgüden farkı içe değil dışa dönük örülmesi. Üstelik örgünün yapılışı normal örgü kadar basit! Saçlarımızı düz bir şekilde ortadan ikiye ayırıp saçımızın en dibinden örmeye başlıyoruz. Zor bir model gibi görünse de aslında sadece el pratikliği istiyor, sonrası muhteşem! Saçınızın daha hacimli ve daha havalı görünmesini istiyorsanız bu modeli denemelisiniz.

7.Düzleştirici Dalgası

Doğal maşa seven insanlar için pratik saç modellerinden biri de düzleştirici dalgasıdır. Saç düzleştiricinizi ısıtın ve 5 dakika boyunca saçınızın üst kısmından saçınızı büyük tutamlara ayırıp maşa yapar gibi düzleştiriciye sarın, otuz saniye kadar bekleyin ve bırakın. Vaktiniz yoksa tüm saçınıza uygulamanıza gerek yok. Bu işlemi en üstteki saç tutamlarınıza uygulamanız ve elinizle bu tutamları biraz dağıtmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz spreyle sabitleyebilirsiniz.

8.Hacimli Fön

Kısa saç modellerine çok yakıştırdığım hacimli saç modeli kendileri. Kısa saçlılar çok şanslısınız, yapımı oldukça basit ve bir o kadar da pratik olan hacimli fön modelinin yapımı şu şekilde: Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın, fön fırçasıyla içeri ve dışarı karışık bir şekilde havalandırarak saçınızı fönleyin ve ellerinizle biraz dağıtın.

9.Ense Topuzu

Saçlarınızı tepeden topladığınızda beğenmiyorsanız ya da saçlarınız tepeden toplanmayacak kadar kısaysa ense topuzu modeli tam sizlik. Saçlarınızı lastik yardımıyla enseden toplayın ve saçlarınızı ikinci turda çevirirken lastikten tam geçirmeden topuz yapın. Dilerseniz önden bir iki bukle saç çıkartarak modele şıklık katabilirsiniz. Bu saç modeli için kadınları asil ve zarif gösteren bir model diyebilirim.

10.Topuz Dalgası

Üşengeç insanlar için en pratik saç modeli topuz dalgası. Akşam duştan çıktıktan sonra saçlarınızı parmaklarınız yardımıyla kıvırıp döndürerek topuz yapın, sonra bu şekilde uyuyun. Sabah saçlarınızı açtığınızda doğal dalgalı görünen saçlarınız olacak. Dalga seviyesini arttırmak için birden fazla topuz yapabilirsiniz. Bu modelin püf noktası ise saçları ortadan değil de enlemesine ayırmak. Çünkü dikey ayırdığınız saçlarınızı açtığınızda saçlarınız iki ayrık parça olarak kalacaktır.

11.Ekspres Maşa

Hiç zamanınız kalmadıysa ve hazırlanmak için üşeniyorsanız ekspres maşayı mutlaka denemelisiniz, gününüzü kurtaracaktır. Bu model için büyük boy maşanız olmalı. Eğer büyük boy bir maşanız varsa saçlarınızı üç tutama ayırıp maşalayın. Bu modeli dilerseniz fön fırçasıyla da yapabilirsiniz.

12.Plaj ya da Deniz Tuzu Dalgası

Plaj ya da deniz tuzu dalgası çoğu insanın yaza özel bir model olarak gördüğü bir saç modeli. Fakat neden sadece yaz için olsun? Abartılı duran buklelerin aksine çok doğal görünen ve yapması bir o kadar kolay olan bir model bu. Yapmanız gereken tek şey nemli saçınıza deniz spreyi sıkıp burgu burgu yaparak parmaklarınız yardımıyla şekil vermek. Oldukça kolay öyle değil mi?

13.Tek Taraf

İşte basit ve farklı bir model daha.Tek taraf modelinin yapımı da şu şekilde: Saçlarınızı bir tarafa atın ve ensenizde tek tokayla sabitleyin. Dilerseniz tokayla sabitlediğiniz yeri örebilirsiniz. Hatta daha da farklı olmasını isterseniz okula uygun olacak bir şekilde saçınıza maşa yapabilir ve tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz!

14.Taç ve Saç Bandı Modelleri

Saçlarınızı yıkayacak ve şekillendirecek vaktiniz yoksa sizi kurtarabilecek saç modellerin başında yer alabilir. Bu gibi durumlarda en büyük kurtarıcılar taçlar ve bandanalardır. Biraz kuru şampuan ve taç günümüzü kurtarmaya yeterli olacaktır.

15.Tokalı Modeller

Bu modeller için dönemin en popüler saç modellerinin başında yer alıyor diyebilirim, demekte de çok haksız sayılmam sanırım. O kadar sık karşılaşıyoruz ki minimal, incili ve çiçekli tokalarla… Bu trend olmuş tokalardan alıp kullanmayan kaç kişi kaldı? Sanıyorum ki çok azdır. Çünkü her saç şekli ile kullanımı oldukça mümkün. Mesela saçlarınızı yandan ayırıp tuttarabilirsiniz, topuzlarınıza şıklık katabilirsiniz ya da ortadan ikiye ayırdığınız saçlarınızın her iki tarafına tutturabilirsiniz, tercih sizin. Son dönemin de modası olan tokaları birçok saç modelinde dilediğiniz ve beğendiğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir