Şehir Hayatı ve Moda

Herkese merhaba!! Şehir hayatı ve moda denilince aklımıza renkli kombinler, şık giyimli kadınlar gelse de konu her zaman o kadar basit olmayabiliyor. Güncel modanın yanı sıra kendi modamızı etkileyen birçok etken var. Bunlardan bazıları; yaşadığımız şehir, sosyal çevremiz, işimiz hatta ulaşım biçimimiz. Şehir ve moda birlikteyken birçok özgür kombin meydana gelebiliyor fakat çalışan kadınlar için bu biraz daha zor bir durum tabii ki! Belirli standartlar ile sınırlandırılmışken maalesef kombin yapmak oldukça yorucu… Hele ki üniformalı bir işte çalışıyorsanız kombin yapmak hayatınızdan tamamen çıkabiliyor. Bunun yanı sıra şehir hayatı temposu yüksek bir hayat olduğu için kombinlerimiz de bu tempoya uygun hale geliyor. Uzun saatler ayakta kalmaya uygun ayakkabılar seçiyoruz veya yedek ayakkabılarımızı yanımızda taşımak zorundayız. Hatta metroda topuklularını spor ayakkabılarıyla değiştiren bir sürü kadına rastlamışsınızdır. Aynı şekilde kıyafetlerimizin de hem şık hem de rahat olmasını istiyoruz. Diğer yandan şehir, bize moda alanında bolca özgürlük sağlamaktadır. Pembe ve kırmızıyı özgürce yan yana kombin edebiliyor, parlak montlar, beyaz botlar giymekten çekinmiyoruz. Gardırobumuzda temel renklerin yanı sıra hardallar, hakiler, fuşyalar ve saks mavileri bulunabiliyor!

Aslında baktığımızda moda her yerde! Yediğimiz yemekten içtiğimiz kahveye gittiğimiz mekandan sevdiğimiz renge kadar her şeyi moda belirliyor. Ancak moda herkesin üstesinden gelebildiği bir konu değil. Öyle olsa sokaklar podyuma dönüşmez miydi? Belirli bir tarza ve zevke sahip olmak modaya ayak uydurmanın en temel gereksinimlerindendir. Bir tarza sahipseniz eğer yeni olana ayak uydurmak çok daha kolay oluyor. Günümüzde bu durum için biraz da bütçe gerekebilir. Her ne kadar ‘her bütçeyle iyi giyinebilirsiniz!’ sloganının savunucuları olsak da zamansız ve kaliteli parçalar için çoğu zaman yüksek fiyatlar ödememiz gerekiyor. Hal böyle olunca şehir hayatı ve moda birbiriyle ciddi kavgaya tutuşuyor. Hayatta kalması zaten zor bir platform olan şehir tüm silahlarıyla üzerinize gelirken ‘modaya ve tarzınıza ne kadar bağlı kalabilirsiniz?’ sorusunun cevabını sağlam olan stiliniz verebilir ancak…

Bu noktada bizlere düşen görev; siz okuyucularımıza hayat kurtaran tüyolar vermek! Basic dediğimiz gardırobumuzun ana parçalarını özenle ve tarzımıza uygun seçtikten sonra moda olan renklerle yapacağımız minik dokunuşlar ve birkaç aksesuar eklemesi ile siz de şehrin koşuşturmasında tarzınızı gösterebilirsiniz. Unutmayın ki biz şehirli kadınlar modanın öncüleri sokak stilinin güçlü yorumcularıyız!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir