Yeni Bir Alternatif Olarak Vegan Deri

Günümüzde hayvansal maddeler kullanılmadan üretilen yiyecek ve içecekler bulmak çok da zor değil. Fakat veganlar için giyim ve aksesuar ürünleri bulmak yakın zamana kadar çok zor olabiliyordu.

Geçtiğimiz Şubat ayında dünyanın ilk “Vegan Moda Haftası” Los Angeles’ta yapılmıştı ve bu fuarda birçok ünlü marka vegan ürünlerinin tanıtımını yaparak hayvansal ürün kullanımını bırakacaklarını açıkladı. Böylece sürekli gelişim halinde olan moda dünyası veganlığı benimsedi ve etiketlerinde vegan ibaresi kullanmaya başladı. 2019-20 sezonu ile birlikte moda dünyasında çokça göreceğimiz vegan kıyafetler, çantalar ve ayakkabılar artık vitrinlerde yerini almaya başladı. İlgi çekici bir biçimde gerçekçi deri görünüme sahip vegan pantolonlar şıklıkları ile önümüzdeki kış gardıroplarımızda yerini alacak. Sadece vegan deri pantolanlar değil vegan deri çantalar da gerçek deri olmamaları ile çok iyi bir aksesuar seçimi olacaktır.

Vegan deri, herhangi bir hayvansal ürün kullanılmadan birçok farklı sentetik maddeden üretilen yapay bir deri çeşididir. Vegetan, Lorica, Birko-Flor, Birkibuc, Kydex ve PVC bu maddelere örnektir. Kıyafet ve aksesuarlarda deri görünümünden hoşlanan fakat hayvansal ürünlerin kullanımına karşı olan ve vegan yaşam tarzını benimsemiş insanlar için vegan deriden üretilen ürünler harika bir seçim olarak karşımıza çıkıyor. Biz de Elcheé ekibi olarak sizler için vegan deri pantolon ve çanta araştırması yaparak bulduğumuz sonuçları bu yazımızda topladık. Görselleri incelemek için lütfen aşağıya kaydırın. 🙂


Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir