Yılın Rengi: Pantone Klasik Mavi

Her yıl öne çıkan bazı renkler olduğu gibi bu yıl öne çıkan renklerden biri de pantone klasik mavi rengi. Başka renklerle tamamlanmaya çok açık olan pantone klasik mavi rengini, her kombininizde rahatlıkla kullanabilir ve istediğiniz her renk ile tarzınıza uygun bir biçimde kombinleyebilirsiniz. Giydiğinizde içinde iyi hissedeceğiniz bu renk, hem dikkat çekici hem de çok kararlı bir izlenim sunuyor. Girdiğiniz her ortama ayak uydurabilen pantone klasik mavi, ne etrafınızdakilerin gözlerini yoracak ne de sizi sıradan gösterecek. Ayrıca mavinin bu güzel tonu her mevsime de uygun!

Şu an ilkbahar mevsiminde olduğumuz için  kombin önerilerimi de bu mevsime uydurmak istiyorum. Havalar ince tişörtler ve ince gömlekler giyilebilecek kadar ısınmadı fakat kalın kışlık kazaklarımızı da dolaba kaldırma vakti geldi. Bu yüzden mevsim geçişine uygun kıyafetler önereceğim.


Mavi klasik bir kot gömlek ile giyeceğiniz daha açık tonlarda bir kot pantolon sayesinde denim on denim kombini yapabilirsiniz. Altına kahverengi botlar ve ona uyumlu kahve tonlarında aksesuarlar ile çok tarz görünürsünüz!

Diğer bir kombin önerimden bahsedecek olursam; klasik mavi renginde, balon kollu ve büyük düğmeli bir gömlek ile altına giyeceğiniz bej rengi piliseli bir etek ve takacağınız bej rengi şal sizi gerçekten uyumlu gösterecektir. Evet, bu kombinimiz tesettürlü kadınlara özeldi. 🙂

Bana bir kombin yetmez diyorsanız; klasik mavi renginde bir tulum ile giyeceğiniz beyaz spor ayakkabı ve takacağınız beyaz bir şalla da oldukça hoş ve sade bir kombin elde edebilirsiniz.

Ben daha şık giyinen biriyim diyorsanız ve günlük hayatta daha çok etek, elbise kullananlardansanız bu kombin önerim de sizin için olacak. Yine pantone klasik mavi renginde bir elbise ve altına giyeceğiniz açık renkli, küçük topuklu ayakkabılar ile hem şık hem de rahat olacağınıza inancım tam!

Şimdi biraz da özel günlere dair kombin önerilerinde bulunalım. Eğer önünüzde çok sevdiğiniz birinin düğünü veya özel bir günü varsa ama siz kıyafetinizi klasik siyah renginde seçmek istemiyorsanız ve diğer renklerin de tarzınıza uygun olmadığı kanısındaysanız, klasik mavi tam da aradığınız renk olabilir! Giyeceğiniz ince askılı, yırtmaçlı, düz kesim mavi bir elbise, ten rengi topuklu bir ayakkabı ve zarif takılar; hem sade hem de şık bir görünüm için yeterli.

Klasik maviyi girdiğiniz her ortama uyarlayabileceğinizi yukarıda da belirtmiştim. Sizler, dilerseniz çantalarınızda, ayakkabılarınızda, montlarınızda hatta takılarınızda bile klasik mavi tonunu kullanabilirsiniz. Klasik mavi nerede olursa olsun harika bir renk ve yaratıcı kombinlere de çok açık. Bu özgün renk 2020’yi ele geçirecek gibi gözüküyor. Peki onu kendi tarzınıza siz nasıl uyarlayacaksınız?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir