Zamansız Moda: Yeşilçam

Hangimiz bir Yeşilçam filmine kahkahalarla gülmedik? Hangimiz daha gözyaşlarımız kurumadan bizi yeniden ağlatan bir Yeşilçam filmine televizyonda denk gelmedik? Peki hangimiz bir Yeşilçam güzelininin kıyafetine bakıp bu moda ikonu kadınlara hayran kalmadık ki? İşte bu hafta bu güzel oyuncularımızın en bilindik Yeşilçam filmlerinde giydiği kıyafetleri sizler için derledik.

İlk filmimiz en unutulmaz aşk filmlerinden biri olan “Selvi Boylum Al Yazmalım”. İncelediğimiz ilk kıyafet ise Asya karakterini canlandıran Türkan Şoray’ın giydiği bu desenli elbise.
İkinci filmimiz “Sev Kardeşim”. İçimizi ısıtan bu filmde Hülya Koçyiğit’in kıyafetleri 70’ler modern kadın giyiminin en özenli, en güzel örneklerinden.
Üçüncü filmimiz “Kara Gözlüm”. Sultanımız Türkan Şoray’ın canlandırdığı Azize karakteri şık ve feminen sahne kıyafetleriyle karşımızda.
Bu elbisenin özelliği ise Azize’nin onu, sevgilisi Kenan’ın nişanında giyiyor olması.
Bonus: Balıkçı Azize. :)

02 comments on “Zamansız Moda: Yeşilçam

 • mavianne , Direct link to comment

  Annemler o zamanlar sinemaya gittiklerinde
  belgin doruk, hülya koçyiğit, filiz akın, türkan şorayın giydiği kıyafetlere iyice bakıp eve gelince model çıkarırlarmış :))
  ne hoş ne güzel ne zariflermiş
  çok beğeniyorum sayfanızı
  dergi okuyor gibiyim
  sevgiler

  • Sibel Kandilli , Direct link to comment

   Çok teşekkür ederiz. Amacımız bir dergi kalitesinde, o dönemlerde bile giyim aşkını içlerinde bulan ve araştıran kadınlarımız gibi moda ve güzellik araştırması yapmak ve öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmak. Yorumunuz bizi çok mutlu etti. Sevgiler…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir